TAEKWONDOST

TAEKWON-DO – multifunktsionaalne spordiala Taekwon-Do rajaneb anatoomia, biomehaanika, fĂŒsioloogia ja fĂŒĂŒsilise kasvatuse teadmistel. Teaduslik lĂ€henemine vĂ”imaldab mitmekĂŒlgset ettevalmistust ja soodustab sportlaste harmoonilist arengut.

Taekwon-Do vĂ”istluseid korraldatakse eraldi meeste ja naiste arvestuses, nii ĂŒksik- kui ka vĂ”istkonnaarvestuses. Meeskond koosneb 5-st pĂ”hi- ja ĂŒhest tagavarasportlasest.

Taekwon-Do on mitmevÔistlus, mis koosneb viiest distsipliinist:

TUL (FORMAALSED HARJUTUSKOMPLEKSID)

Sportlased vĂ”istlevad formaalsete harjutuskomplekside demonstratsioonis. Hinnatakse tehnika Ă”igsust, löökide ja blokkide kiirust ning jĂ”udu, tasakaalu, rĂŒtmi ning esinemise esteetilisust. TUL-ide meeskonnavĂ”istlustel demonstreeritakse formaalseid harjutuskomplekse vĂ”istkondadena, tehes pĂ”hilise aktsendi sĂŒnkroonsusele ja esinemise kooskĂ”lale.

MATSOGI (SPARRING)

Sportlased osalevad kahevĂ”itlustel vastavalt oma kaalukategooriale. Hinnatakse tĂ€pseid jala- ning kĂ€elöökide tabamusi lubatud piirkondadesse doseeritud kontaktiga. KĂ”ige rohkem punkte saavad sportlased raskete ringlöökide eest. „MATSOGI” meeskonnavĂ”istluses paneb iga vĂ”istkond kordamööda vĂ€lja ĂŒhe sportlase, kellele vastasvĂ”istkond mÀÀrab vastase, kaalukategooriat arvestamata. VĂ”itjaks osutub see meeskond, kellel on rohkem vĂ”idetud kahevĂ”itlusi.

VIREK (LAUDADE PURUSTAMINE)

Sportlased vĂ”istlevad laudade purustamises viie kindlaksmÀÀratud löögiga: 2 kĂ€elööki ja 3 jalalööki. Laudade mÔÔdud on 30*30*1,5 cm ja need kinnitatakse spetsiaalsele alusele. Laudade arv vĂ”ib ĂŒletada 10. Hinnatakse löökide Ă”igsust ja purustatud laudade hulka. VĂ”istkonnavĂ”istluses „VIREK”, teeb iga meeskonnaliige 5-st kindlaksmÀÀratud löögist ainult ĂŒhe löögi.

TE-KI (SPETSIAALNE HÜPPETEHNIKA)

Sportlased vĂ”istlevad laudade purustamises viie kindlaksmÀÀratud löögiga: 2 kĂ€elööki ja 3 jalalööki. Laudade mÔÔdud on 30*30*1,5 cm ja neid kinnitatakse spetsiaalsele alusele. Laudade arv vĂ”ib ĂŒletada 10. Hinnatakse löökide Ă”igsust ja purustatud laudade hulka. VĂ”istkonnavĂ”istluses „VIREK”, teeb iga meeskonnaliige 5-st kindlaksmÀÀratud löögist ainult ĂŒhe löögi.

HOSINSUL (ENESEKAITSE)

Hinnatakse kohustuslike tehniliste elementide esitust, tegevuste harmoonilisust ja artistlikkust. Sportlased vÔistlevad enesekaitsevÔtete esitamises, imiteerides reaalset vÔitlust mitme vastase vastu.