Ida-Virumaa  |  +372 33 25 177  |  kwon@kwon.ee

TAEKWONDO
MULTIFUKTIONAALNE SPORDIALA


TAEKWON-DO – multifunktsionaalne spordiala Taekwon-Do rajaneb anatoomia, biomehaanika, füsioloogia ja füüsilise kasvatuse teadmistel. Teaduslik lähenemine võimaldab mitmekülgset ettevalmistust ja soodustab sportlaste harmoonilist arengut.
Taekwon-Do võistluseid korraldatakse eraldi meeste ja naiste arvestuses, nii üksik- kui ka võistkonnaarvestuses. Meeskond koosneb 5-st põhi- ja ühest tagavarasportlasest.
Taekwon-Do on mitmevõistlus, mis koosneb viiest distsipliinist:

TUL (formaalsed harjutuskompleksid)

Sportlased võistlevad formaalsete harjutuskomplekside demonstratsioonis. Hinnatakse tehnika õigsust, löökide ja blokkide kiirust ning jõudu, tasakaalu, rütmi ning esinemise esteetilisust. TUL-ide meeskonnavõistlustel demonstreeritakse formaalseid harjutuskomplekse võistkondadena, tehes põhilise aktsendi sünkroonsusele ja esinemise kooskõlale.

Image
Image
MATSOGI (sparring)

Sportlased osalevad kahevõitlustel vastavalt oma kaalukategooriale. Hinnatakse täpseid jala- ning käelöökide tabamusi lubatud piirkondadesse doseeritud kontaktiga. Kõige rohkem punkte saavad sportlased raskete ringlöökide eest. „MATSOGI” meeskonnavõistluses paneb iga võistkond kordamööda välja ühe sportlase, kellele vastasvõistkond määrab vastase, kaalukategooriat arvestamata. Võitjaks osutub see meeskond, kellel on rohkem võidetud kahevõitlusi.

VIREK (laudade purustamine)

Sportlased võistlevad laudade purustamises viie kindlaksmääratud löögiga: 2 käelööki ja 3 jalalööki. Laudade mõõdud on 30*30*1,5 cm ja need kinnitatakse spetsiaalsele alusele. Laudade arv võib ületada 10. Hinnatakse löökide õigsust ja purustatud laudade hulka. Võistkonnavõistluses „VIREK”, teeb iga meeskonnaliige 5-st kindlaksmääratud löögist ainult ühe löögi.

Image
Image
TE-KI (spetsiaalne hüppetehnika)

Sportlased võistlevad laudade purustamises viie kindlaksmääratud löögiga: 2 käelööki ja 3 jalalööki. Laudade mõõdud on 30*30*1,5 cm ja neid kinnitatakse spetsiaalsele alusele. Laudade arv võib ületada 10. Hinnatakse löökide õigsust ja purustatud laudade hulka. Võistkonnavõistluses „VIREK”, teeb iga meeskonnaliige 5-st kindlaksmääratud löögist ainult ühe löögi.

HOSINSUL (enesekaitse)

Hinnatakse kohustuslike tehniliste elementide esitust, tegevuste harmoonilisust ja artistlikkust. Sportlased võistlevad enesekaitsevõtete esitamises, imiteerides reaalset võitlust mitme vastase vastu.

Image

We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our site, show personalised content and targeted ads, analyse site traffic, and understand where our auedience is coming from.